O festivalu spojených světů

Krátce z historie festivalu:

Poprvé se konal v r. 1996 přímo v areálu Ústavu pro mentálně postižené ve Staré Olešce, proto byl jeho původní název "Olešská Kramle".
Jejím smyslem bylo obohatit život ústavním klientům a umožnit návštěvníkům z řad veřejnosti nahlédnout do ústavního prostředí a poznat jeho obyvatele. S postupem času se pořadatelé festivalu začali zaměřovat i na další skupiny a komunity lidí s postižením a proto se akce přesunula do Děčína, kde po zastávkách na Zámku v Jílovém u Děčína a na Zámku Děčín zakotvila v Cyklokempu Děčín na Starém městě.

Festival je benefiční a jeho výtěžek je každoročně věnován na zkvalitnění života lidí s mentálním postižením, což je hlavním posláním jeho pořadatele, kterým je spolek Slunečnice, z.s. V minulosti festival svou účastí podpořili hudebníci známých jmen, z nichž někteří se sem rádi vracejí, například Mikoláš Chadima s MCH Bandem, Fru Fru serious, Obří broskev nebo Švihadlo, a hostil i takové hvězdy jako Laura a její tygři, Jiří Stivín, Konstantin Ruchadze band, Fast Food, Sestry Steinovy, Znouzectnost, Už jsme doma, Xavier Baumaxa, UDG, Blue Effect, Iva Bittová a mnozí další.

Festival se v průběhu let stal tradiční kulturní akcí, je přehlídkou nejrůznějších hudebních žánrů, divadelních vystoupení, zájmových dílen a seminářů. V posledních letech Kramle překročila hranice k našim německým sousedům a s německými partnery pořádá vždy festival zrcadlově i za hranicemi. Spolupracujeme s partnerem Kultur Aktiv Drážďany, která pořádá Festival v červnu 2017 v Drážďanech pod názvem "BAREVNÁ REPUBLIKA NEUSTADT".

 

Kontaktní osoba:

Veronika Gelnarová
tel.: 775 867 447
KotvickaW@seznam.cz

Navštivte nás na facebooku: